top of page

Карате

active-female-teenager-practising-karate-in-studio.jpg

Карате - популярний вид єдиноборств, яким можна займатися з дитинства. Його затребуваність зумовлена ​​тим, що цей напрямок допомагає розвиватися не тільки фізично, а й духовно та психологічно.

 

КОРИСТЬ КАРАТЕ ДЛЯ ДИТЯЧОГО ОРГАНІЗМУ

 

ПЕРЕВАГИ:

1. Духовний розвиток. Карате - це не тільки заняття, які роблять міцніше тіло, вони дають зростання розуму, волі. У дитини виникає певна філософія. Він підходить до усвідомлення того, в чому сенс життя, як правильно чинити,  йдучи вибраним шляхом, як грамотно поводитися в різних ситуаціях.

2. Захопленість. Коли дитина займається карате, то вона має мету, бажання розвиватися, досягати результатів, а не хитатися вулицями, зв'язуючись з неблагополучними компаніями.

3. Практичність. Karate, на відміну деяких інших єдиноборств, це «прикладна наука». Навички можна застосовувати у житті, щоб, наприклад, захиститися від хуліганів, допомогти слабкому. На заняттях навчають, що прийоми не можна використовувати зі злим наміром. Забороняється просто так битися, демонструючи свою силу.

4. Самостійність. Як показує практика та відгуки батьків, діти, які займаються карате, швидше дорослішають. Вони починають допомагати старшим, сидіти з молодшими братами та сестрами – з усією відповідальністю, робити прибирання вдома, проявляти активність на уроках.

5. Фізична форма. На тренуваннях зміцнюються м'язи, суглоби, покращується розтяжка.

6. Витривалість. Її рівень стає набагато вище.

7. Зниження гіперактивності. Багато батьків скаржаться, що їхні діти надто рухливі, енергійні. Дитина не може знайти вихід своєї енергії і не знає, куди витратити сили. Якщо він займається єдиноборством, про яке йдеться, то незабаром стає врівноваженим. Це відбувається з двох причин. По-перше, на тренуваннях доводиться викладатись, і енергії залишається мало. По-друге, дитина усвідомлює, що в житті не слід метушитися. Цьому навчають на заняттях.

8. Здоров'я та імунітет. Як і інший спорт, якщо їм займаються з розумом, а не заради перемог за будь-яку ціну, карате позитивно впливає на організм. Тіло стає міцним, сильним, всі системи успішно протистоять інфекціям, вірусам, бактеріям.

9. Поліпшення комунікативних аспектів. Заняття карате – тренування у колективі. Діти спілкуються, заводять друзів, починають разом перебувати у здоровій обстановці.

10. Координація та спритність. Ці якості також розвиваються у процесі тренувань.

 

Отже, переваги єдиноборства як пов'язані зі спортом, з розвитком тіла. Відвідуючи тренування, дитина освоює навички, корисні у соціумі, зростає психологічно, формує світогляд.

Карате для дітей – користь, але не завжди. Може бути завдано шкоди, якщо є протипоказання.

 

Займатися карате можна, якщо немає проблем зі здоров'ям, а саме:

•             серцева недостатність;

• високий чи низький тиск;

• затримка у розвитку;

•             хронічне захворювання;

• психічні відхилення;

• проблеми з опорно-руховим апаратом;

• патології легень;

• деякі проблеми із зором.

Перед тим, як записатися на заняття, потрібно обов'язково проконсультуватися з педіатром і максимально обстежитися відповідно до рекомендацій лікаря. Шкода від занять може перекреслити всі потенційні переваги, про які було розказано.

bottom of page