top of page

Образотворче мистецтво

smiling-inspired-girl-with-blonde-hair-and-freckles-joyfully-deeping-brush-into-red-paint-

Через мистецтво дитина вивчає світ навколо себе, роблячи процес не лише пізнавальним, а ще й дуже веселим. Таким чином, формується широкий спектр навичок, корисних не тільки для життя, але і для навчання.

Далі ми наведемо основні переваги розвитку дитини через мистецтво.

 

Моторні навички

Малювання, як із видів мистецтва, відмінно розвиває в дітей віком дрібну моторику вже з раннього дитинства. Подібний розвиток допомагає дітям у завданнях, які потребують контрольованих рухів, наприклад, у листі.

 

Когнітивні навички

Образотворче мистецтво допомагає практикувати такі навички як причина-наслідок (якщо додамо жовтого у синій, то отримаємо зелений).

Також формується навичка критичного мислення, коли дитина заздалегідь вигадує сюжет картини, переносячи його на папір, а потім описуючи готову роботу. Або розмірковує над темою іншої картини, поділяючись своїми почуттями та емоціями, які вона викликає, інтерпретуючи, критикуючи та роблячи висновки.

 

Мистецтво допомагає стимулювати процес мислення, бути спонтаннішими, і знаходити нестандартні шляхи вирішення проблем.

 

Математичні навички

Діти можуть розвивати такі поняття, як розмір, форма, порівняння, рахунок та простір.

 

Візуальні навички

Зараз діти все краще починають сприймати візуальну інформацію, тому що навіть малюк, який не вміє розмовляти, вже легко обходиться із додатками на смартфоні, орієнтуючись на символи на екрані.

 

Розвиток візуальних навичок також допомагає побачити красу навколишнього світу та різноманіття природи.

 

Культурна поінформованість

Будь-який вид мистецтва-це відображення реальності, яка нас оточує. Розуміння та вміння інтерпретувати різні форми мистецтва допомагає дітям розширювати кругозір та пізнавати світ з різних точок зору.

 

Поліпшення успішності

Існує зв'язок між мистецтвом та іншими досягненнями. Діти, які захоплюються цією сферою, з більшою ймовірністю будуть успішнішими в академічних досягненнях, ніж діти, які не цікавляться сферою мистецтва.

 

Підсумовуючи, впевнено скажемо, що малювання для дітей дуже важливий і незамінний ступінь розвитку.  Бо також .....На уроці образотворчого мистецтва відбувається активізація правої півкулі, яка на інших дисциплінах потихеньку спала, адже і логічні науки, і авторитарні методи викладання не сприяють цьому. На уроці мистецтва основне навантаження лягає саме на праву півкулю, розвантажуючи ліву, що створює видимість відпочинку або навіть розваги, адже мистецтво емоційне за своєю природою. Однак це не означає, що розумова діяльність на уроці згасає. Навпаки! Злагоджено та продуктивно починають працювати ОБИДВА півкулі.

 

 Отже завдання батьків та школи підтримати та зміцнити у юних творців любов до творчості та самовираження.

bottom of page